15. august 2011

Esimene Eesti täiskasvanute meistritiitel olemas :DESIME PÄEV
Algas päev siis 200m poolfinaalidega täiskasvanute vanuseklassis, kus said finaali kõik SPORTLASED ja vist isegi üks muidusööja. Need muidusööjad ajasid ikka kõigil sõitjatel närvid püsti oma suurepäraste sõiduoskustega, ilma nendeta oleks saanud kohe finaali koostada. Poolfinaali sõitsin läbi tugevalt nii 90% ja olin 2. oma sõidus. Enne 200m finaali lootsin ikka paremat ja mõtlesin, et kui nüüd ikka 100% see 200m läbi panna võiks ju medal ära tulla, kuid liigne enesekindlus maksis vist kätte ja pidin leppima 5. kohaga, ehk siis järgmine aasta läheb paremini ja tuleb seda jõu poissi ka juurde. Kahesekanuu 200m stardis oli 6 paati ja sel distantsil saavutasime Andreasega täpselt 3. koha. Stardist saime ära väga hästi, palju paremini kui kõik teised, kuid finišis tuli tunnistada 2 paadi paremust, kindlasti mõjutas meie sõitu ka see, et Tups aka Andreas suutis 3 päeva enne võistlusi haigeks jääda ja olime konkurentidega võrreldes kõige tuule rohkemal võistlusrajal. Märgiks ära ka Taanieli tubli sõidu meestes, kus ta jäi 3.!

Lõunal toimusid Eesti Noorte meistrivõistlused 1000m distantsil. Seal õnneks poolfinaale ei olnud ja ja sai kohe finaale sõita. 1000m finaali sõitsin noortes rahulikult hoides jõudu õhtuseks 1000m poolfinaaliks ja finaaliks meeste vanuseklassis. Sõidu võitsin kindlalt, kuid Tupsul ei läinud selles sõidus just kõige paremini, 3. koht - masendav!!! Kahekanuul sõitsime end ka kindlalt esimeseks ja siis ootas meid ees pisike puhkus õhtusteks sõitudeks 90 min. :D Muidugi ei saa ka mainimata jätta, et Hans tegi korraliku sõidu noortes ja võitis kulla, millest ta juba ammu unistanud oli.

Õhtu algas maru 1000m poolfinaaliga, starti sõitsin ka kiiremini kui sõitu sõitsin. Asi selles , et Madis, Boitsov ja mina, me kõik tahtsime jääda oma sõidus kolmandaks. Pärast starti olime kolmekesi teistelt juba mingi 25m eest sõitnud ning siis algaski viivitamine, pidurdasin hoo maha ja vaatasin mida teised teevad, seepeale vaatas ka Boitsov mind ja pidurdas samuti. Madisel ja Boitsovil sai siiski molutamisest kõrini ja sõitsid siis juba esikoha pärast poolfinaalis võidu. Mul õnnestus võtta oma soovitud 3. koht poolfinaalis ja finaalis ootas mind ees juba kõige tuule vaiksem võistlusrada. Finaali stardipauk antud ja pärast 5 tõmmet juba paadi pikkusega maas ! Kuid 500m peal olin ennast liidritele järgi vedanud, vaatasin veel korraks silmanurgast kus keegi on ja viimasel 300m panin välja kõik mis tuli, 100m lõpuni ja vahe oli juba sees seljataga olevatega ning suutsin selle 100m veel vahet käristada. Võitsin 1000m ajaga 4 minutit ja 24 sekundit edestades Tanel Heli 4 sekundiga, kahju oli mul Madisest, kes pidi leppima 4. kohaga. Päevale pani punkti 1000m kaheste kanuude võidusõit. Seal pidime ainult vendade Vitsutite paremust tunnistama, kuid mina ootasin kindlalt esimest kohta. Õhtul sõidud tehtud ja aeg oli jälle Mc'Donaldsit külastada, võtsin seekord 5 euro saverit, kordasin eelnevat päeva!:D

TEINE PÄEV

Hommikul esimene sõit täiskasvanute 500m poolfinaal, kus jällegi mingi muidusööja starti edasi lükkas. Ei saanud tema aru miks tema nr 1 vesi ei tohi startida nr 3 ja nr 4 vahelt. Poolfinaalis soovisin saada 2 koht, et finaalis 4. veel sõita, kuid see mul ei õnnestunud vaid ma võitsin sõidu. mitte riskides sõidus 4. jääda. Finaali stardis jällegi stardis 5 tõmbega teistest paadi jagu maas, isegi Punnu aka Mihkel võitis stardis mind, õnneks sai ikka poolel distantsil tast möödutud ja finišis olin alles 5. Kahesekanuuga pidime Tupsuga maitsma mõru kaotamis maitset suus, olime 4. aga ega vist nii sõita ei saagi, kui Tupsul sõidu ajal köhahoog peale tuli, mida ta ise tähele ei pannud. Veepealt ära tulles saatsid meid vähemalt lohutus sõnad Are Elleri poolt, et teie ajad on veel ees noored poisid! Sellega olid lõppenud ka Eesti Täiskasvanute meistri võistlused 2011. aastal !!!

Väheke hiljem algasid 500m noorte sõidud, ühesega sai jällegi võidetud, kuid mitte enam nii kindlalt kui 1000m. Stardis olime tallinnlasega kõrvuti, kui mitte tema isegi eespool ei olnud, õnneks lõppes sõit minu jaoks positiivselt ja jällegi valmistas pettumust Tups, kes jäi kolmandaks. Kahesega võitsime kindlalt ning võistluspäev oligi meie jaoks läbi!!! Jällegi tegi Hans tubli sõidu süstaga ning võitis kindlalt!

Teisel päeval sai tehtud ka üks kihlvedu, mille kahjuks kaotasin. Nimelt ma ei uskunud, et tüdrukute neljane süst esikolmikusse mahub ja sellest ka kihlvedu. Kahjuks ei tohi ma enam kunagi mainida Miia VÄGA LÜHIKEST kasvu.
Võtan ka siis nende võistluste tulemused kokku: 4x Eesti meister noorte vanuseklssis
1x Eesti meister täiskasvanute vanuseklassis
ja 1 hõbe ja pronks täiskasvanute vanuseklassis

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar