27. jaanuar 2020

Sitsiilia. Part 1.

Jätkan sealt kus eelmise postitusega pooleli jäin... 
Sabaudia 2- nädalases laagris võtsin viimase nädala poole pealt koormused maha, sest ees oli ootamas uus laager ja seekord koos Itaalia aerutamiskoondisega. Koostöö itaallastega sai jaanuariks kokku lepitud tegelikult juba novembri laagri jooksul, kuid veel ei olnud täpselt paigas laagri toimumispaik ja -periood. Itaallastele endalegi üllatuseks valiti toimumispaigaks Sitsiilias väikene San Leonardo jõgi Catania külje all pisikeses agroturismitalus.
Road to Tokyo - 10'086km to go!
Enne veel kui ma Sabaudiast Sitsiiliasse siirdusin tegin 3 päevase vahepeatuse Castel Gandolfos ja Roomas. Kuna ülejäänud Eesti aerutajad, kes Sabaudias olid hakkasid juba laupäeval autoga Eesti poole vurama ja minu uus laager algas pühade tõttu sellisel kummalisel päeval nagu kolmapäev. Vahepeatusesse mahtus 1 korralik veetreening juba tuttaval järvel Castel Gandolfos, peale mida pakkisin paadi ja jätsin selle itaallaste hoolde, et see Sitsiiliasse jõuaks. PS! itaallastel oli samal ajal pooleli protsess nimega "pakime oma jõusaali siin kokku, laeme kaubikutesse ja viime Sitsiiliasse". Ja kui juba Roomas sai oldud, siis tuli tutvuda suursuguste majadega, monumentidega, parkidega ja muidugi ka toiduga!
Tingimused treeninguteks: Väga head! Jõgi on küll kitsas ja sõidetav umbes 4 km pikkuselt, kuid on kaitstud tuulte eest, seega ka tormituultega on võimalik veetreeningud läbi viia. Kuna me oleme ka ainukesed aerutajad sellel jõel, siis on kohe välistatud ka kõrvaliste treeninggruppide lained. Väga suureks plussiks on 2 jõelõiku, mis on enam- vähem sirged ja kuhu itaallased on ainult selle laagri jaoks sisse pannud 1000 m pikkused ja iga 25 m järel tähistatud rajad, mis on väga suureks abimeheks distantsi tunnetamisel. Jõusaal, nagu juba mainitud, transporditi Castel Gandolfost kaubikutega kohale, kuna jõusaal pole väga agroturismitalu teema. Ilmad on senini olnud suurepärased, hommikused treeningud algavad veidikene jahedamatest tingimustes kui sooviks, aga päeva peale viskab mõnusad 14-15 kraadi ära, mis on igati mõnus temperatuur veespordialaga tegelemiseks!
Enne veel kui treeningute juurde jõuan, märgin mõne lausega ära ka, et itaallased süüa teha oskavad! Kuna tegemist on ka agroturismitaluga, siis väga paljud toidulaua saadused kuuluvad kategooriasse 0 km. Minule toob siiani naeratuse näole, et saan pärast trenni aplesiniaiast läbi jalutades noppida värske ja parimas küpsusastmes vitamiinipommi. Ma olen väga tänulik, et sporditee on mind toonud nii lähedale sellisetele ja veel paljudele teistele kogu eluks meeldejäävatele kogemustele! Siinkohal tahangi tänada oma toetajaskonda, et saan Olümpia plaani ellu viia ja veel nii meeldejäävalt! 

Aitäh!
Sihtasutust Noored Olümpiale
Science in Sport Baltics
Visu Sport
Meene Teele
EAF
Pärnu Aerutamisklubi
TÜASK
Korilased tööl
Vitamiinipomm
Treeningud olid jaanuaris veel üsnagi sarnased novembri treeningutele, natukene on intensiivsust juurde krutitud, aga õige vähe. Muidugi alustasime laagrit väga intensiivselt - esimesed 2 päeva loeti novembri ja detsembri tibusid ehk kuidas senised treeningud kellelegi mõjunud on. Toon välja üksikud testid: Cooperi test kanuuergomeetril (tulemuse oli 25 m vähem kui novembris) ja maksimaalsed jõunäitajad (1 korra maksimum tõmme vastu lauda 130 kg, mis on 10 kg parem kui 2 kuud tagasi). Jällegi, kel rohkem huvi see võib julgelt minult otse küsida, et mida maailmatasemel aerutamiskoondis talvisel ettevalmistusel veel järjepidevalt kontrollib. Igal nädalal on seni täpselt  teada olnud mis meid ootab ees kolmapäeval ja laupäeval - an. läve sõidud. Flirdime an. lävega, kuid üle veel ei vajuta. Treeningud on siis vastavalt 8 x 2000 m (millest 3 an. lävel) ja 2 x 6000 m. Esimese 6000 m sõidame individuaalselt minutise stardiintervalliga, teise aga paarides. Minul on au olnud sõita paaris Carloga.
Italia liga
Pöial valetab, ei ole kõige parem konditsioon
Pain train on its way!
Seis novembriga on sarnane, madala intensiivsuse juures olen veduri rollis või vähemalt esimesega mehega (Carloga) ninaninas ja intensiivsuse tõustes kipun langema teise ešeloni. AGA! Ma saan rääkida ökonoomsuse tõusust, sest sama raskusastme juures (an. lävi) on ajad märgatavalt paranenud ja tulnud lähemale ka esinumbrile. Meeletult olen vaeva näinud oma tehniliste oskuste arendamisega, kaasa aitab muidugi ka heade tehniliste oskustega sportlastega koos treenimine. Aga ma usun, et veelgi tähtsamat osa on mänginud visualiseerimine ja tehniliste aspektide lahti mõtestamine ja nendest päriselt ka aru saamine - ausalt ei saa veel väga paljudest asjadest aru! Seega on asju mille kallal tööd edasi nokitseda küllaga!


Team lunch
Oma lemmikud on laagris ikka kaasas!
Etteruttavalt annan juba teada, et ka veebruaris treenin ma Sitsiilias koos itaallastega. Järgmisel korral lausa 4. järjestikusel nädalal. Seega olin ma tõsise dilemma ees, mida teha 2 laagri vahelisel perioodil. Ilmateade Eestisse midagi ilusat ei lubanud - ei aerutamisilma, ei suusatamisilma. Kuna koormus on ka järgmisel nädalal lahjem siis otsustasin vahenädala treenida siit kiviga visata Maltal! Tegelikult tahaks veel kirjutada, aga pikk jutt teadagi mis jutt, tuleb vist tihedamalt postiada, võis mis?
Syracusa
Kanuu vs Süst (1:0)
Pain(t)pall
Peatse lugemiseni!

4. jaanuar 2020

Episood "Detsember 19"

Pärast novembri laagrit Itaalias ootas mind kodus ees üsna tihe programm, põhiline küsimus oli, kuidas ennast nõnda õpingute ja treeningute vahele ära jagada, et kuskil järeleandmisi tegema ei peaks. Õnneks olin suutnud ma oma eksamid niivõrd hästi planeerida, et 19. detsembriks oli sügissemester minu jaoks juba läbi, mis tagab vähemalt veebruarini täiesti koolimurevaba sportlase igapäeva.
Paat, aer, sportlane, mõtted ja ainult 1 rada
Detsembri märksõnaks oli planeerimine, ilma range päevaplaanita oleksin suure tõenäosusega teinud kuskil järeleandmisi. Detsembris nägin päevi, kuhu mahtus lisaks kahele treeningule isegi kuni 3 eksamit/arvestust. Toodud näitepäevas oli 5 minuti täpsusega ära planeeritud, millal peab olema pestud, söödud ja auto/ratas juba kooli poole teel. Jäin ellu ja mitte ainult, oli senini kõige kõrgema keskmise hindega lõpetatud semester ja ka treeningmahu poolest väga viisakas kuu.
Jätkus aega ka FatBike'idega Tolkuese rabas müttamiseks
Detsembrikuu treeningud olid nagu talvisel perioodil ikka valdavalt aeroobsed. Ilmataat pakkus aga kahjuks sellist ilma, et ei olnud kala, ega ka liha ehk aerutama jõudsin Eestis detsembris ainult 1 korral, samas ei avanud ilmataat lumekraane, et oleks saanud suusatada. Küll aga jõudsin endale VISU SPORT poest uued isetormavad Peltoneni suusad muretseda, mida õnneks Tehvandil ja Jõulumäe paaril korral ikka "testida" sain - 3 trenni peale tagasihoidlikud 90 km. Eelnevate aastatega võrreldes oli sel aastal detsembris enam ujumistreeninguid ja tugev areng kanuuergomeetril pani mind sellesse masinasse teistmoodi suhtuma - nende kahe viimase pealt tuli ka detsembri viisakas maht.
Jäälilledes aer
Esimesed tiirud
Jätkus ka koostöö SA Noored Olümpiale ja Tartu Ülikooli sporditeadlaste Jarek Mäestu ja Priit Purgega. Tundub, et testi protokoll on nüüdseks välja töötatud. Viimane testimine tõi välja, et organismi ökonoomsus on tõusnud, täpselt see mida vaja!
Testing 1...2...3...
Võtsin osa väikesest mõõduvõtustki Pärnus - Aeruramm 2019. Võistluskavva kuulus 3000 m jooks, 1 korra max kangid (surumine & tõmme) ja 2 min testid 40 kg kangiga (surumine & tõmme). Füüsilised näitajad on aastaplaani vaadates head, võib julgelt öelda, et ilusti graafikus. 3000 m ajaks 10:29 (+9''), lamades surumine 140 kg (-5 kg), lamades tõmme vastu lauda 117,5kg (+5 kg), 2 min surumine 129x (-1x), 2 min tõmbamine 148x (+6x). Kõikide aladel saavutatud tulemustega jäin rahule.

GO Energy + Protein bar on ideaalne lahendus aladevahelisel pausil
Päris vigastuse vabalt ei ole käesolev hooaeg läinud. Parema käes triitsepsi kinnitus käsivarrele on muutnud parema käe koormusega sirutamise valulikuks. Õnneks näitas ultraheli väga kiirelt ära, mis ja kus probleem pesitseb ning sain abistavad meetmed kohe kasutusele võetud: lööklaine ravi ja koormuse vähendamine kätt sirutavatel harjutustel kuni tunnetusliku valu tasemini 3/10. Ravi eest hoolitses DT Füsioteraapia juhtiv füsioterapeut Danek Tšuškin, aitäh Sulle! Asi paraneb juba jõudsalt!
Viimasele eksamipäevale järgnes 36- tunnine autosõit Itaaliasse! Jep, 36 tundi, varustus tahtis transporti. Sihtkohaks oli Sabaudia, kus 7 spordimeest ja treener Tiina üheskoos jõulud kui ka aastavahetuse järvel treenides veetsid. 2- nädalane treeninglaager läks peaaegu suurepäraselt: ilm oli megasoe, tuuletu, treeningkaaslased olemas aga tervis otsustas esimese nädala lõpuks alt vedada ja pärast 2 päeva vindudes treenimist otsustasin laupäeva treeningutest vabaks võtta ja liikuda kergelt värske õhu käes ja puhkepäeval võtsime ette kerge kuid pikema jalgsimatka. Tundub, et toimis, uut nädalat alustasin juba hoopis uue inimesena.
Hooaja esimene ümberminek - check!
Go Electrolytes + BCAA Performance = treeningpartner
Kõige tugevam on ees?
Taastumine 
Minemas võitja otsingutele! 

Planeeritud pöörde võttis laagris teisel nädalal neljapäev, kui minu jaoks laager sai justkui läbi, et nädala jagu päevi enne peagi algavat järgmist laagrit hinge tõmmata. Aga rohkem ma praegu juurde ei räägi, hoian teid põnevil! Jälgige hoolega minu sotsiaalmeedia kanaleid, siis saata juba enne järgmist postitust teada, kuhu aerutamine mind järgmiseks viib!
Seljatagune on tugev! Aitäh toetajatele!

Treeninglaagriga liitus sel korral ka SUP Eesti meister Madis Vitsut

Meririst
Viva Italia! Ei propageeri alkoholi tarvitamist!
Puhkepäeva matka algus
 
550 m kõrgusel 
Vaade kontorile
Tipust alla tulek
Haruldased kaadrid Karlsoni õhku tõusmisest
Geoleitud
Sportlikku, eesmärkide püstitamise rohket, õnnelikku, sõbralikku, julget, mugavustsoonist välja astumise rohket olümpia-aastat, mu sõbrad!