4. jaanuar 2020

Episood "Detsember 19"

Pärast novembri laagrit Itaalias ootas mind kodus ees üsna tihe programm, põhiline küsimus oli, kuidas ennast nõnda õpingute ja treeningute vahele ära jagada, et kuskil järeleandmisi tegema ei peaks. Õnneks olin suutnud ma oma eksamid niivõrd hästi planeerida, et 19. detsembriks oli sügissemester minu jaoks juba läbi, mis tagab vähemalt veebruarini täiesti koolimurevaba sportlase igapäeva.
Paat, aer, sportlane, mõtted ja ainult 1 rada
Detsembri märksõnaks oli planeerimine, ilma range päevaplaanita oleksin suure tõenäosusega teinud kuskil järeleandmisi. Detsembris nägin päevi, kuhu mahtus lisaks kahele treeningule isegi kuni 3 eksamit/arvestust. Toodud näitepäevas oli 5 minuti täpsusega ära planeeritud, millal peab olema pestud, söödud ja auto/ratas juba kooli poole teel. Jäin ellu ja mitte ainult, oli senini kõige kõrgema keskmise hindega lõpetatud semester ja ka treeningmahu poolest väga viisakas kuu.
Jätkus aega ka FatBike'idega Tolkuese rabas müttamiseks
Detsembrikuu treeningud olid nagu talvisel perioodil ikka valdavalt aeroobsed. Ilmataat pakkus aga kahjuks sellist ilma, et ei olnud kala, ega ka liha ehk aerutama jõudsin Eestis detsembris ainult 1 korral, samas ei avanud ilmataat lumekraane, et oleks saanud suusatada. Küll aga jõudsin endale VISU SPORT poest uued isetormavad Peltoneni suusad muretseda, mida õnneks Tehvandil ja Jõulumäe paaril korral ikka "testida" sain - 3 trenni peale tagasihoidlikud 90 km. Eelnevate aastatega võrreldes oli sel aastal detsembris enam ujumistreeninguid ja tugev areng kanuuergomeetril pani mind sellesse masinasse teistmoodi suhtuma - nende kahe viimase pealt tuli ka detsembri viisakas maht.
Jäälilledes aer
Esimesed tiirud
Jätkus ka koostöö SA Noored Olümpiale ja Tartu Ülikooli sporditeadlaste Jarek Mäestu ja Priit Purgega. Tundub, et testi protokoll on nüüdseks välja töötatud. Viimane testimine tõi välja, et organismi ökonoomsus on tõusnud, täpselt see mida vaja!
Testing 1...2...3...
Võtsin osa väikesest mõõduvõtustki Pärnus - Aeruramm 2019. Võistluskavva kuulus 3000 m jooks, 1 korra max kangid (surumine & tõmme) ja 2 min testid 40 kg kangiga (surumine & tõmme). Füüsilised näitajad on aastaplaani vaadates head, võib julgelt öelda, et ilusti graafikus. 3000 m ajaks 10:29 (+9''), lamades surumine 140 kg (-5 kg), lamades tõmme vastu lauda 117,5kg (+5 kg), 2 min surumine 129x (-1x), 2 min tõmbamine 148x (+6x). Kõikide aladel saavutatud tulemustega jäin rahule.

GO Energy + Protein bar on ideaalne lahendus aladevahelisel pausil
Päris vigastuse vabalt ei ole käesolev hooaeg läinud. Parema käes triitsepsi kinnitus käsivarrele on muutnud parema käe koormusega sirutamise valulikuks. Õnneks näitas ultraheli väga kiirelt ära, mis ja kus probleem pesitseb ning sain abistavad meetmed kohe kasutusele võetud: lööklaine ravi ja koormuse vähendamine kätt sirutavatel harjutustel kuni tunnetusliku valu tasemini 3/10. Ravi eest hoolitses DT Füsioteraapia juhtiv füsioterapeut Danek Tšuškin, aitäh Sulle! Asi paraneb juba jõudsalt!
Viimasele eksamipäevale järgnes 36- tunnine autosõit Itaaliasse! Jep, 36 tundi, varustus tahtis transporti. Sihtkohaks oli Sabaudia, kus 7 spordimeest ja treener Tiina üheskoos jõulud kui ka aastavahetuse järvel treenides veetsid. 2- nädalane treeninglaager läks peaaegu suurepäraselt: ilm oli megasoe, tuuletu, treeningkaaslased olemas aga tervis otsustas esimese nädala lõpuks alt vedada ja pärast 2 päeva vindudes treenimist otsustasin laupäeva treeningutest vabaks võtta ja liikuda kergelt värske õhu käes ja puhkepäeval võtsime ette kerge kuid pikema jalgsimatka. Tundub, et toimis, uut nädalat alustasin juba hoopis uue inimesena.
Hooaja esimene ümberminek - check!
Go Electrolytes + BCAA Performance = treeningpartner
Kõige tugevam on ees?
Taastumine 
Minemas võitja otsingutele! 

Planeeritud pöörde võttis laagris teisel nädalal neljapäev, kui minu jaoks laager sai justkui läbi, et nädala jagu päevi enne peagi algavat järgmist laagrit hinge tõmmata. Aga rohkem ma praegu juurde ei räägi, hoian teid põnevil! Jälgige hoolega minu sotsiaalmeedia kanaleid, siis saata juba enne järgmist postitust teada, kuhu aerutamine mind järgmiseks viib!
Seljatagune on tugev! Aitäh toetajatele!

Treeninglaagriga liitus sel korral ka SUP Eesti meister Madis Vitsut

Meririst
Viva Italia! Ei propageeri alkoholi tarvitamist!
Puhkepäeva matka algus
 
550 m kõrgusel 
Vaade kontorile
Tipust alla tulek
Haruldased kaadrid Karlsoni õhku tõusmisest
Geoleitud
Sportlikku, eesmärkide püstitamise rohket, õnnelikku, sõbralikku, julget, mugavustsoonist välja astumise rohket olümpia-aastat, mu sõbrad!Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar