5. veebruar 2015

Suur LUMI!

Rohkem kui meeter lund tuli maha ja valgeks läks maa, kuus aerutajast mehehakatist nüüd suusarajale ei saa :(

Sõbrad on kiusamiseks ;)

Selline seis on suusarajal

Teine treeningnädal Belmekenis on mööda tuisanud ja vägagi positiivsetes nootides. Päevakava oli eelmise nädalaga täpselt sama. Hommikul enne söömist kerge jooks äratuseks (valetan, sest uni läheb ise juba 6.30 paiku ära), hommikune treening suusarajal ja õhutne treening jõusaalis ja nädala viimasel päeval basseinis. Kui rääkida suusaradadest, siis neid siin enam ei eksisteeri, küll aga on autoteed olemas, mida mööda on võimalik vägagi edukalt suusatada. Ise oleme mööda autoteed mäest alla sõitnud umbes 8,5 km mööda käänulist teed, kus kiirusega 50 km/h kurvi kihutades loodad ainult üht - et ühtegi autot vastu ei sõidaks. Selle 8,5 km'ga libiseme me umbes 1970m kõrguselt 1755m ja kõige lõbusam osa treeningust on selle kõrguse vahe tagasi sõitmine :) Üha lähenev Tartu suusamaraton pani mind rohkem klassikalises tehnikas treenima, õnneks suudan uisutavate Ässadega sammu pidada, mäkke minnes on raskem, aga üksinda treenima ei pea. 

Suusarada

Veel oskan lisada, et jõudu on poistel juurde tulnud küllaga! Endale enam 110 kg'ga 6 seeriad surumises pinget ei paku ja täna läksin 115 kg peale üle. Napilt napilt pidin tunnistama pärast surumise seeriaid 130 kg kangile alla jäämist. Tõmbe kangile võib ka vabalt üle 100 kg panna. Oma pisikese keha kohta jõudu peaks jaguma, tuleb ainult suvel oma kanuus ära realiseerida! Aga küll seda jõudu veel juurde tuleb! 

Biceps

Tegelikult ei taha kakelda ;)

Treeningplaani tõi muutusi äkitselt maha sadanud lumi, mis ulatus kohati üle pea. Olime sunnitud suusatreeningu katki jätma ja asendasime selle pallimänngudega, mis oli tore vaheldus. Muidugi ei saanud me kasutamata jätta võimalust teha tagasi lapsepõlve (2. korruse rõdult lummehüpped), sest sellist lund polnud meist keegi varem näinud! Lund on tõesti palju, kohe ei tahakski, et juurde sajaks, kuid ilmaprognoos ennustab veel ühte sellist sajulainet siia piirkonda.

Võib ka nii

Puhkepäeval oli ilmtingimata vaatamata tugevale tuisule linna saada! Külastasime seekord väiksemat ja lähemat linna nimega Velingrad. Oleme seal ka varem käinud, kuid sel korral uurisime linna teisi külgi. Leidsime nii mõndagi huvitavat ja vajalikku. Leidsime väikese saiaputka ja mõtlesime, et oleme tublid olnud küll ja võtame pisikesed õunapirukad ja peab tõdema, et 0,5€ eest sai pirukat umbes 300g! Teel tagasi mäkke ostsime teeääres olevate tädide käest koahlikku mett, mis on tõesti puhas kuld! Kuid mida üles poole jõudsime seda huvitavamaks läks, tee oli kohati täiesti kinni tuisanud ja umbes 8 km enne kodu jõime lumevangi. Kulus tund, et auto tee äärde saada - vähe võimakatelt sõidukitelt eest ära - ja kulus järgmine tund, kuni saabus lumefrees, mis meie tee vabastas. Õnneks oli see aeg autos sisustatud ja igav ei hakanud! 

Piiiirukaaaas

Igav ei hakanud ;)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar