9. aprill 2013

Jätkuvalt Hispaanias

Ennekõike aga laagri "viimane" nädal! - 3. nädal


3. nädala kokkuvõte numbrites:
Treeningud kokku: 272,3 km ; 29 h 35 min
Aerutamine: 232,4 km ; 22h 40 min
Jooksmine: 39,9 km ; 3 h 45 min
Jõusaal: 3 h 10 min

Enam-vähem nädal aega tagasi tehti meile teatavaks otsus, et meil õnnestus Hispaaniasse veel kolmeks  nädalaks treeninglaagrisse jääda ;) Laagri kolmas nädal ei olnud enam kergemate killast. Lisaks rasketele treeningutele hoidus vee peal tuju "üleval" tormine ilm, kuid ka seda läheb vaja. Taustaks võin öelda, et sademete hulk, mis meie piirkonnas maha sadas oli läbi aegade suurim ja pühkis nii mõneski kohas sillad ja teed minema ;) Järgmine vaatepilt ootas Eesti sõudetiimi teel Gibraltarisse ;)


Foto: Tatjana Jaanson

Imelikul kombel oli ka ainult ühe korra 2000 m aja peale ja seda sõitsin väga tugevas vastu tuules ajaga 9 min 57, tuult arvesse võttes võis rahule jääda. Nädala viimase päeva hommik oli vist kõige raskem esimene pool päevast eales. Hommikul kell 8.00 16 km koos 1000 m lõikudega ja 3,5 tundi hiljem 30 km ühtlast sõitu, mis pani korraliku paugi vastu vahtimist, mida näitas ka õhtune tunniajane jooks enne jõusaali Ässadega, nimelt oli koos nendega mul esmakordselt raske joosta. Treeningpäev oli lausa 6,5 tunnine!!! Järgnenud puhkepäeval laenasime sõudjate käest rattaid ja sõitsime terve Sevilla läbi- aktiivne puhkus. 

4. nädal

Seda nädalat alustasin teadmisega, et see tuleb kergem, kui eelmised, mida ei saa arvatavasti öelda edasiste nädalate kohta. Kokkuvõtvalt hakkab langema treeningmaht ja ees ootab intensiivsuse tõus. Näiteks oli selline trenn, kus Ässad sõitsid piduriga 8 korda 2 minutit 8 minutise puhkusega 90- 95 % pingutusega ja mina ilma pidurita. Peab mainima, et pulsi sain üles kergesti ja kippus isegi üle minema antud normist, kuid see ei takistanud Isand Alupere võimsat eest minekut, samal ajal pusisin vahelduva eduga koos tarmoga nina-ninas sõitu, mis oli päris meeldiv pärast 3 nädalat individuaalseid treeninguid vee peal. Õnneks jõudsid Sevillasse ka suvised ilmastikuolud, kuigi kohalikud käivad siiani talvejopedega ringi! Nagu ma juba mainisin, et nädal peaks kergem tulema, aga vot ei olnudki kerge, nädala viimased kaks päeva venisid nagu tatt ja väsimus on ikka sees. Viimasel päeval, mil oli 3 korda 2000 m ajale olid ideaalsed ilmastikuolud, kuid ei olnud mehi, kes selle ära realiseeriks :( Ajad läksid iseenesest iga kord paremaks, mis oli päris üllatav ja maksimaalsest pulsist jäi puudu vaid 1 löök. Parimaks ajaks jäi 3. korral sõidetud 9.32. No ja peaaegu juba unustasingi ära märkida, mis vahepeal jõusaalis juhtunud on. Pärast tunni ajast jõutreeningut tuli Kaarlil "rumal" mõte tõmbe maxi proovida ja ära sa märgi kõigil uued isiklikud rekordid! Mina parandasin enda oma 5 kg võrra ja tulemuseks 105 kg. Tarmo aga 120 kg!!! Natukene ka tehnilist poolt, kui ma eelmises postituses ütlesin, et paar tehnilist parameetrit on paremask läinud, siis pärast lõigu filmi võtmist ja selle vaatamist ma enam nii kindel ei olnud :( Siiski mingi areng on olnud.
Kõik pildi- ja videomaterjalid on pärit Tatjana Jaansonilt!4. nädala kokkuvõte numbrites:
Treeningud kokku: 187,2 km ; 20 h 20 min
Aerutamine: 157,2 km ; 15h 15 min
Jooksmine: 30,1 km ; 2 h 50 min
Jõusaal: 2 h 10 min


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar