15. märts 2015

25-th day @ Portugal

Täna tiksub juba lausa 25. päev Portugalis koos Valgevene koondise kanuumeestega koos treenides, see teeb siis 3,5 nädalat hullumeelseid treeninguid koos kõvade meestega ja mõnikord ka hullumeelselt püsside naistega. Et midagi aru saamatuks ei jääks, siis püssid = kiired ;) 

Nüüd aga tutvustan oma päevaplaani, et näidata kui kerge see kõik siin on :)

7.25 Äratus
7.30 Hommikune 3,5 km pikkune jooksutiir 
8.00 Hommikusöök
9.00 Esimene veetreening (2h-2,5h)
12.15 Lõunasöök
15.30 Õhtune veetreening (2h) + jõusaal (1h)
19.15 Õhtusöök
21.25 Tuttu!

Arvan, et Kaitsevägi on vajutanud minusse sügava jälje sisse ja millegi pärast on suur, suur tahtmine teha kõike täpselt minutilise täpsusega ja nii mõnedki teised kombed on Kaitseväest külge jäänud, igatahes väga huvitav, kuidas 2 kuud ajateenistust võib inimest muuta :) Täpsustuseks päevaplaani kohta veel nii palju, et vaatamata 10 unetunnile jääb ikka raskete treeningute kõrval väheks ja lisa tuleb otsida päeval lõunasöögi ja õhtuse veetreeningu vahelt.

Mhmmmmm....

Jõgi millel treenime kannab nime Mira, vesi on võrrelduna õhutemperatuuriga (viimased kaks nädalat ei ole n-ö pikki/sooje rõivaid vaja olnud) ikka väga jäine, kuna ookeanini on aerutamiskeskusest vähem kui 3 km, ja nagu juba eelmises postituses ära märkisin siis looded on siin kõvad, voolab päris palju vett jõkke sisse ookeanist. Ainukene ebameeldiv asi treeningute juures ongi see, et pärast trenni olen üleni kaetud ühtlase soola kihiga. Väga huvitavad on ka veetreeningute algusajad, tundub justkui treenerid on meelega pannud sellised ajad, et me saaksime jões mõlemat pidi sõites vastuvoolu aerutada, seega ei ole ka kilomeetreid kogunenud tavapäraselt, ajaliselt on tööd tehtud meeletult ja minu jaoks on treeningud märtsi kohta enneolemetult intensiivsed, mis mulle väga meeldib. Hea fiilingu annab treenigutele juurde veel olemaks osa 18-liikmelisest treeningrupist, kõigi eesmärgiks üksteist tappa.

Vaade klubile (Moinho de Aseneira)

Vaade linnale ja ookeanile

Veel jääb rääkida nädalaplaanist, mis kujutab endast 2,5+2,5 süsteemi, see tähendab, et kaks ja pool päeva treeninguid, millele järgnev vaba õhtupoolik, seejärel kordame tsükli esimest poolt - kaks ja pool päeva treeninguid, millele järgneb vaba õhtupoolik ja terve vabapäev ja edasi on lihtsalt REPEAT, REPEAT, REAPEAT ja nii lihtne treenimine ongi koos valgevenelastega. Aga ei ole valgevenelased siin ainukesed aerutajad, hetkel on siin seltskond päris kirev: iraanlased, hollandalsed (crazy Dutch team), kazahhid, poolakad, sakaslased, uzbekid, ukrainlased, austerlased ja võib-olla isegi veel mõi rahvus. Nii mõnegi rahvuskoondisega sai sõbralikult juttu puhutud ja räägitud maailmaasjadest, kõige rohkem sümpatiseeris mind Hollandi koondis (nüüd ma tean miks neile nii väga oranž meeldib)! 


Iranian Canoeing Team koos piimalõuaga (Kaarli konkurendid)

Kord jäid ka treenerid kuivale ;)

Mida ma teen vabal ajal? Üritan ikka aktiivne olla, ei pikuta ainult voodis. Linn on risti-rästi läbi käidud, linnatiir võtab jalutades maksimaalselt 20 minutit, seega kipub isegi vahel juhtuma, et teen linnas mitu tiiru. Näiteks selle nädala esimesel vabal õhtupoolikul rentisin ratta ja sõitsin kõrval linna (Odemira) uurima. Ja eile sai linnas taga otsitud juuksurit, mille ka leidsin ja sain endale 5€ eest uue soengu. Ka õppimine käib täies hoos, kuna mul eesti keelega pole siin midagi teha, peale blogi kirjutamise ja uudiste lugemise, siis olen kaasa võtnud eesti-vene vestmiku, et arendada veelgi vene vene keele oskusi. Ja arenguks võib pidada seda, et ei ole enam hirmu sõnade kasutamise pärast isegi kui ma neid valesti käänan/pööran.

Naistepäeva special

Kindlus müügis 400 000€ eest 

Milfontese klubi

Kiiver on siin kohustuslik

Sama jõgi millel aerutame, ainult, et 28 km eemal vettpidi ja veidi kitsamal kujul

Odemira

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar