29. jaanuar 2017

Jó napot


Esimene semester on ülikoolis edukalt läbitud ja vahe peal on 2 nädalat korralikult AINULT sporti tehtud! :) Nagu ma eelmises postituses mainisin, et kaalutud keskmine tuleb teha, siis nii ka on - 4,1, ise olen rahul, eriti arvesse võttes kui vähe ma tegelikult vaeva olen näinud selle hinde kujunemisel. Nüüd aga viimase 2 nädala juurde...

Läbi sai võetud ka 1. semestri viimane aine - suusatamise algõpetus. Sportlasele kerge aine ja kuna ma ennast suuskadel väga vööralt ka just ei tunne, siis kokkuvõtvalt suurepärane sooritus enda poolt. Kuigi õppejõu kohta kriitikat jaguks üksjagu palju - annaks kõvasti paremini osakusi edastada! Koormustest suusalaagris nii palju, et hommikuti veedeti suusarajal reeglina 2,5 h ja õhtuti 1,5 h erinevaid tehnilisi elemente õppides. Hommikused uisutamise pooltunnid (enam ei pea kellegi uisutama mineku kutset nii meeletult kartma, et väga koba näida) ja hilisõhtused ürituste korraldamised (siseorienteerumine, pallimängud jne). Vaatamata kriitikale suutsime oma kursusega meeleolu üleval hoida ja leida aega veel oma treeningute tegemiseks, kes rohkem, kes vähem, ning vennastuda! Endale iseloomulikult panin ma suusalaagris kergelt öeldes hullu. Pärast 2,5 h pikkusied hommikusi suusatunde järgnes sageli 1,5 h kestev lõigutrenn suuskadel ja õhtuti 1 h kuni 2,5 h pikkused jõuarendamise treeningud. Treeningmahtu kogunes natukene üle 30 tunni!!! Ning kuidas muudmoodi lõpetada suusalaager, kui ikka suusavõistlusega. 8 km pikkune distants läbiti halbade lumeolude tõttu esmakordselt Kääriku järvejääl vabas tehnikas. Kuna järvejäälgi hakkas lumekiht sulama, siis kasutasin ise 90% osas aerutaja paaristõukeid, mis tõid ka veenva võidu.

VõidukasTrio to Tokyo (vasakul Arlet Raha (Multitalent) ja paremal Karel Hussar (The Pikamaajooksja)
Photo by Pindster
Ühtlastsi jäädvustas üks õppejõududest üles suusavõistluse, kelle on huvi siis saab väga heade kommentaaridega võidusõud klippe vaadata SIIT! Also by Pindster!

Pärast suusalaagrit sai kohe koju Pärnusse siirdutud. Hea rahulik keskkond treenimiseks - hommikuti peaaegu ainukene hingeline klubis valju muusika saatel kas ergomeetrit kurnamas või jõusaali laiali peksmas. Kordan veel üle, et viimased 3 nädalat olen treeninud uue peatreeneri plaanide järgi - jõusaali osa on kuradima raske ja hoopis teistsuguse ülesehtiusega, ka intensiivus on tuntavalt tõusnud. Kolmapäeval sai plaani järgi vabal õhtul end vabatahtlikult enam-vähem kooma sõita 4,33 km pikkusel suusavõistlusel klassikalises tehnikas. Mina oma suuska pidama ei saanud ja läksin paaristõugete peale välja. Arvatavasti andis tunda ka eelmine 30-tunnine treeningnädal, sest pulsikõver Polari treeningpäevikust ei peegeldanud minu tavapärast maksimaalset pingutust, sõidu ajal oli juba pilt selge, et täna ma kõige teravam ei ole. Ainuke koht distantsil, kus ma ennast võimsalt tundisin oli 100 m pikkune finišisirge.... Nädal lõppes juba Tartus tunniajase rahuliku suusatreeninguga - 18 km ja pulss 74%. Üle pika aja, kahjuks, tundsin ma, et ma reaalselt olen saanud piisavalt puhata ja kvaliteetset uneaaega. Ma usun, et nüüd olen valmis järgmiseks nädalaks, mida iganes see ka mulle ei tooks, sest algab täiemahuline koostöö aerutamislegendi Imre Pulaiga!!!

Viimastel päevadel kihas üllatuslikult ka Eesti meedia aerutajat n-ö lotovõidust! Mina ütleks, et JACKPOT! :)
  1. http://sport.postimees.ee/3995145/kas-eesti-aerutajad-kraapisid-vaelja-lotovoidu
  2. http://sport.delfi.ee/news/varia/muu/eesti-aerutajad-palkasid-peatreeneriks-sydney-olumpiavoitja?id=77044340
  3. http://sport.err.ee/v/aerutamine/b03cc8f8-7751-4b38-9e67-86e360b4d267/eesti-aerutajad-palkasid-peatreeneriks-sydney-olumpiavoitja
  4. http://sport.postimees.ee/3993961/eesti-tippaerutajaid-hakkab-juhendama-ungarlasest-oluempiavoitja
  5. http://kajakkenusport.hu/hir/eszt-vezetoedzo-lett-pulai-imre/
Imre on legend, aga Eesti aerutamise edu sõltub ikkagi meist endist kui sportlastest, eelkõige meie enda tahtest ja edujanust!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar