5. veebruar 2017

Katsed...katsed...katsed...

Kõvasti ülekeskmise põnev nädal on tänasega lõppemas, aga see ei tähenda, et põnevus eelseivatel nädalatel kuhugi kaoks. Äärmiselt positiivne oli Eesti aerutamise kajastamine meedias, saime koondisega anda nii mõnelegi ajakirjaniku küsimusele vastuseid. Ise luban hõivata meedia tähelepanu veelgi võimsamalt ja muidugi positiivsete nootidega juba sellel suvel alates mai keskpaigast, kui algab aerutajate võistlushooaeg. Vastasel juhul ei oleks ka praegune tähelepanu õigustatud...

Vaata ERR'i uudislugu siit!
Teisipäeval kohtusime oma gigandist uue peatreeneriga esimest korda Eestimaa pinnal. Nagu uudisloos öeldud, oli esmakohtumine soe ja paljulubav. Esimene päev nägi ette treenerile meie treeningvõimaluste ja -vahendite tutvustamist ning ühtlasi ka 2017. aasta võistlushooaja plaani konkreetset planeerimist koos konkreetsete laagripaikade ja kuupäevade kinnitamisega. Märksõnaks plaani koostamisel võiks olla "No Estonia", ehk 2017. aastal on üsna palju kodust ära olemist ja eriti just Ungaris Budapestis, kus on võimalik treenida koos Ungari rahvuskoondisega. Läbirääkimised käivad ka eestlaste lubamiseks Ungari aerutamisvõistlustelt osavõtmiseks - peatreener ise oli lootusrikas. Viimane ongi üks eestlaste suurim puudujääk, liialt vähe heal tasemel võistlusi - Ungarissisesed võistlused on sealse tugeva aerutamistaseme tõttu justkui mini EM'id või MM'id. 


Kevad/suvekodu - Budapest
Esimesel katsete päeval pandi proovile meie võimekus jooksmises - vana hea Cooperi test. Sel hooajal oli see minu jaoks juba 3. kord end 12 minuti jooksmises proovile panna. Selleks korraks jäi tulemuseks tagasihoidlikud 3350 m, mis on 60 m vähem kui okroobris. Erinevus oli aga selles, et sel korral sain nii pikka distantsi läbida esimest korda sisetingimustes 200m pikkusel ringil, mille tõttu olid ka kurvid häirivalt teravad. Aerutajate parim oli Tarmo Tootsi, kes oma ligi 100 kg kehamassiga (anna andeks kui liiga tegin) 3500 m!!! Peatreeneri enda parim tulemus enne Sydney OM'i 3700 m!!! Kokkuvõttes on kaunis palju arenguruumi veel. Katsete teises osas pandi proovile meie jõuline võimekus: rinnalt lamades surumine 135 kg ja alttõmme vastu lauda 110 kg (115 kg jäi lahutama kahel korral olematu 1 cm suurune vahe...), mis on minu tavaline, seega esimene päev kõige positiivsemaid emotsioone katsete osas ei pakkunud. Parim oli Kaspar vatavalt 145 kg (150kg hõng oli õhus) ja 120 kg. Härra peatreeneril enne Syndey OM'i siis vastavalt 190 kg ja 130 kg. Väga ebaviisakas oleks olnud õhtul Imrele mitte Tartut tuvustada, seega seda me ka tegime!


Teine päev. Meie jaoks uus ja huvitav proovilepanek. Pole varem sellist testi teinud, kus tuleks joosta 3 x 400m maksimaalselt 6-minutilise intervalliga. Aimdus oli olemas, et see on hästi "kerge" ja nii see ka oli. Pärast teist 400m lõiku tundus loogilisem kätel kõndida kui jalgadel... Kolmandast ei ole mõtet üldse rääkida :D Aga ajad olid vastavalt 00:59 ; 01:02 : 01:02. Esimisel 400m kupatas Kaspar kõige tugevamini, lausa 00:57, edasi võtsin juhtrollid üsna veenvalt enda kätte. Jooksmisele järgnes 2 minuti jõunäitajate test 40 kg kangiga rinnalt lamades surumises ja vastu lauda tõmbamises. Surumises enda kontole 100 kordust, parim oli Tarmo 132 kordust, ka Kaspar oli minust tugevam 108 kordusega. Tõmbes tegin üllatuse endale oma 161 kordusega, mis oli korralik parandus ja jäi koondise parimaks. "Nende tulemuste eest OM medaleid ei jagata! Need katsed on mõeldud enda füüsilise võimekuse arengu jälgimiseks!" by Imre Pulai.

Hunnik testosterooni...
Taastav nädal lõppes 90- minutise ringtreeninguga ja 90- minutilise (15 x 3') süstaergomeetri treeninguga ja pühapäeva hommikuste pannkookidega! Esmaspäeval hakkab algab kevadsemester - not so exciting news...

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar