31. märts 2019

LAV vol. 4 - Tehtud!

Läbi ta saigi - 4 nädalat korraliku töö tegemist selja taga, nüüd tuleb Aafrika tolm õlgadelt pühkida ja kodu poole teele asuda! Igatahes viimased pool nädalat olen oodanud seda pühapäevast päästvat puhkust ehk laagri lõpp muutus "make the days count" üritusest "counting the days" ürituseks.
Nädalavahetusega tuli juba kadununa tundudud värskus tagasi ja nädalat alustasime kuttidega valusalt, kindlasti oli üheks motivaatoriks juures Ungari Aerutamisföderatsiooni vastutava treeneri lisa silmapaar. Kui varasemalt lõigu pikkus alla 2 minuti läinud veel ei olnud, siis neljandal nädalal saime tunda juba isegi 30- sekundiliste lõikude mõnu ja valu, õnneks saan öelda, et seis on jätkuvalt hea - püsisin ilusti joonel ja mida lõik edasi seda paremaks mu väljavaated läksid!
Vähemalt öeldi ette, et täna tuleb väheke kiirem jooks
Kolmapäevaks oli treeningplaani pandud esimesed kontrollstardid: 3 x 2000m pöördega. Ilm meile kergeid tingimusi kätte ei mänginud, esimest korda saime tunda üle keskmise tugevat tuult ja mõtlesin, et kas panna pikkade käistega särk selga või mitte. Reaalne eesmärk tundus 9:15, mida ma ka kolmel korral ründama läksin. Üllatuslikult osutus veepealne soojendus pikemaks kui ma arvasin, eriti veel silmas pidades jahedat ja tuuliseid olulised, kaldal tehtud soojendus kaotas kindlasti oma otstarbe. Esimese sõidu lõpetasin ajaga 9:26, puudu jäi tahtest maadelda tuuleiilidega, mille korral lasin kiirusel liiga madalale langeda. Mis halvasti, see uuesti! Teine kord olin juba üsna lähedal endale seatud eesmärgile - 9:16, võitleja hinge oli sõidus kindlasti rohkem ja see andis väga hea emotsioon ja eelhäälestuse kolmandaks korraks. Võitlus väikese saatanaga peas oli korralik ja sel korral sain ma kindlasti tast võitu, seda näitas ka fikseeritud aeg 9:00, mis oli ühtlasi päeva teine aeg! Kaotust parimale kogunes kõigest 2 sekundit. Muretsema pani ainult ebaloogiline aja paranemine, samas kui treeningkaaslased suutsid näidata väga korralikku stabiilsust, s.t nende ajad mahtusid ilusti kõigil 10 sekundi sisse. Minu nime taha jäi ka päeva aeglaseim aeg.
Enne mainisin, et nädalat sai alustatud üllatavalt värskelt siis põhjus ilmselt selles, et leidsin TripAdvisorist ühe põneva koha, kus sai keha natuke jahutada ja mõtted korra spordi juurest eemale. Väikene looduslik bassein, mis silmale ilu oioi kui palju!
Väike poiss väikeses baaseins
Laager ise lõppes laupäeva hommikuse treeninguga, kus plaanis oli 4 x 2000m täispikkuses radadel, üsnagi tajutava tuule abil läbisin lõigu kiireimal korral ajaga 8:41 ja koormuselt oli see parimal juhul 90% juures. Aeglasemal korral aga ajaga 9:55. Omal algatusel võtsin õhtul ette 2- tunnise retke matkaradadel, kuna kange soov oli näha oma silmaga ära vabas looduses kaelkirjak. Jällegi leidsin TripAdvisorist vastava matkaraja, kus kaelkirjakute kohtamine on tõenäoline ja mul läks ka õnneks!
Nüüd saab rahuliku südamega koju tagasi tulla!
Nädal numbrites:
Treeningkestvus: 18h 40min
Aerutamise km: 132,4km
Jooksmise km: 6km
Jõutreeningud: 2h 18min
Matk: 1h 59min / 7,8km

Suurimad tänud laagri organiseerimise eest Eesti- ja Ungari Aerutamisföderatsioonidele. Pean tähtsaks tänada ka TradeHouse'i, kes aitas kaasa laagri realiseerumisele. Ning kõige tähtsam on tänada ungari kutte, kellele juba soojade ja tugevate käe pigistustega sai hüvasti jäetud!


Laager numbrites:
Treeningkestvus: 68h 12min
Aerutamise km: 537km
Jooksmise km: 29,5km
Jõutreeningud: 10h 40min

Kohtumiseni Eestis!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar