4. juuni 2019

Maailmakarikad


Maailmakarika etappide turnee on selleks aastaks läbi ja peab mainima, et olen täitsa tühjaks pigistatutud! Oli õnnestumisi kui ka alt minekuid ja eneseanalüüsi mõttes üks väärtuslikemaid võistluslähetusi!
Sellisel kujul olin ma enne 5000m sõitu
I MK etapp Poolas Poznanis: 4 võistluspäeva peale kogunes 8 võistlusstarti. Tingimused olid kiired, aga ainult siis kui lainetusega piisavalt Sina peal olid! Tundub, et mina olin!
200m : võtsin võistlusprogrammi 1000m soojendussõiduks, stardis olid ainult suure kaliibriga sprinterid ja edasipääsu võimalust poolfinaali ei pidanud reaalseks ega pidanud ka esmajärguliseks. Aga olud olid keerulised ja suutsin selle enda kasuks ära kasutada ja edasi ma sain - poolfinaalis sõitsin 2. korda elus välja aja alla 43 sekundi ja kokkuvõttes kohaks 14.
1000m : distants mille peale sai trumbid pandud. 200m start all sai eelsõit sõidetud viisakalt ajaga 4:10, järgmisel hommikul poolfinaalis kõndisin lati alt läbi ajaga 4:20, mõru maitse suus... muust nagu polegi rääkida 1000m sõidust... Sõitu jaguski 200m jagu ja edasi oli juba konkurentide laines loksumine.
Varustuse muudatus : mainisin eelmises postituses, et testisin Narvas väiksemat aeru, aga too jäi liiga väikeseks. Peale 1000m poolfinaali sain aerutootjalt testimiseks natuke väiksema labaga  ja pehmema varrega aeru (võrreldes enne kasutuses olevaga), mida ma siis juba paar tundi hiljem 500m distantsil proovida sain, reeglina ei ole kõige targem tegu võistluste käigus varustuses selliseid muudatusi sisse viia aga...
#FueledbyScience GO
500m : eelsõidus sõitsin kohe väga lähedale oma senisele rekordile ja tõmbesagedus oli tõusnud pea vaevatult. Poolfinaalis suutsin raskemates oludes aega veel parandadagi ja sõitsin end kindlalt B- finaali! B- finaalis tegin seni parima 500m sõidu üldse, parandades isiklikku rekordit 1,05 sekundiga (1:52,947). Aeru vahetus õigustas end! Koht 13.
5000m : väga tormisemat olu ei oleks ette kujutada suutnud. Start ebaõnnestus täielikult, kuid lõpuks tõusin viimaste seast 8. kohale. Võitlus käis ennekõike paati jäämisega, võidusõit ise oli teisejärguline.
Pärast viimast starti hüppasime autosse ja põrutasime Berliini, kus Treener Tiina tütar meile katust pakkus. Minu ja Kaspari kohale jõudmise ajaks oli jõudnud maanduda Berliini ka juba Kristo, kes II MK etapil meil abiks oli!
Tere tulemast!
Sõbrakesed kolmekesi
II MK etapp Saksamaal Duisburgis: Sel korral oli 3 päeva jooksul 6 starti ja Eesti koondise tugitiim oli kasvanud 0 pealt 2 peale. Lisaks Kristole oli kaasas spordipsühholoog, kellega toimus iga treeningu ja/või sõidu järgselt analüüs, et mis mingil distantsi osal või võistluseelsel ajal parasjagu minu peas toimus ja kuidas ma (teada olevate) raskustega toime tulin. Siinkohal SUURED SUURED tänusõnad Sihtasutus Noored Olümpiale!!! Aga nüüd sõitude juurde!
Ja Eestis on 1 professionaal juures!
Duisburgi soe vastuvõtt
Korraks tekkis juba kahtlus, kas aerutmise või suusatamise MK
1000m : eelsõidu lõpetasin vastu tuulega ajaga 4:15, tagas see mulle kindla edasipääsu. 5 tunnise vahega läksin sõitma juba poolfinaali, kus start läks väga täkkesse ja 300m peale tulin Rio pronksimehega nina ninas koos. Selgus, et minu suurimaks murekohaks on 300 - 700, need meetrid on ansamblist täitsa väljas koos väga madala tõmbesagedusega. Viimase 300m peal suutsin uuesti tõmbesageduse üles tõsta ja sekkuda ka B- finaali kohtade jagamisse, siiski siiski ukse taha ma jäin... Aeg 4:07 ja makaronid ninast väljas jäin sõiduga rahule!
500m poolfinaal
500m : eelsõitu alustasin ajaga 1:56 ja kindlustasin edasipääsu poolfinaali. Poolfinaalist progresseerusin B- finaali uue isikliku rekordiga 1:51,781. B- finaal mis toimus 1 tund ja 42 min pärast poolfinaali starti oli üks robotlikemaid sõite ehk puhkus jäi kindlasti lühikeseks, seetõttu oli aeg ka täpselt sekundi võrra aeglasem, hea näitaja oli see, et konkurentide ajad olid võrreldes poolfinaali omadega isegi 3 sekundit aeglasemad, seega olin neile tulnud lähemale. Kokkuvõttes 17. koht ja põnev võitlus 14. koha eest säilis kuni lõpujooneni!
Peale B- finaali
5000m : erinevalt eelmisest nädalavahetusest sain vägagi arvestatava stardi ja püsisin kõrges mängus sees! Tõsiselt mõnus ja raske sõit, mis pani proovile siledal veel, lainetes ja ka laines sõitmise oskused. Pulss kerkis koguni 202 peale ja kuskil 200 juures see püsis ka!
Ja sellisel kujul olin ma pärast 5000m sõitu
5000m sõit, peabki raske olema!
Kokkuvõttes on Joosep nüüd tühjaks pigistatud! Analüüs veel käib ja kuskilt tuleb leida valem 1000m peal keskmise 500m sõitmiseks! Ehk lubatakse kodus teha paar kergemat päeva. 25. juunil algavad II Euroopa Mängud Minskis kus idee poolest võiks olla üks kaamliküürudest! Enne veel aga paar võistlust koduses karikaetappide sarjas - 8. ja 9. juunil Pärnus ja 15. juunil Viljandis!
Unimütsi stiilinäide nr 1
Unimütsi stiilinäide nr 2
Järgmise korrani! I’m out!

2 kommentaari:

  1. Tubli aga kas Imret polnud nendel võistlustel.Abiks niiöelda.

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Tänan kiidulaulu eest, aga kahjuks sel korral oli Imre hõivatud Rahvusvahelise Aerutamisföderatsiooni TIP (Talent Identification Program) projekti sportlastega, kuhu sel aastal mina ei kuulunud. Küll aga kuulus projekti Eesti sportlane Deniss Tihhomirov, kelle jaoks kindlasti Imre seal olemas oli! Lihtsalt blogis räägin asjadest oma mätta otsast!

      Kustuta