6. september 2020

Igas mõttes soe Caldonazzo

Itaalia ja treeningkaaslased on mind vastu võtnud väga soojalt, esimesed 2 nädalat on möödunud väga meeleolukalt ja samas väga professionaalselt kui silmas pidada treeninguid. 

Chi non lavora, non mangia ehk kes ei tööta, see ei söö!

Bergamo lennujaamast tõi mu ära Carlo, kes võttis minu pärast ette  4 tunnise autosõidu, et mind lennujaamast Caldonazzosse tuua. Suund oli võetud otse klubisse, kus sissejuhatuseks oota ees spetsiifiline jõutreening 10 x 150m vahega 100m kaks tennisepalli paadi alla seotud. Kohale jõudes lootsin pärast märtsikuist põgenemist näha taas oma kanuud, kuid selgus, et mingitel asjaoludel oli see saadetud Caldonazzo asemel Verbaniasse, säilis lootus, et järgmiseks nädalavahetuseks tuuakse see Caldonazzos peetavate noorte võistluste raames kohale. Seniks aga sain Carlo kanuupargist (3 Nelo Quattrot + Nelo 8) valida endale meelepärase asenduse treeninguteks, otsustasin tibukollase Nelo 8 kasuks.

Nelo 8 spetsiifiliseks jõutreeninguks valmis!

Nimetatud noortevõistlused - 795 registreeritud osavõtjat!

Esimese nädala treeningutel joonistus välja väga selge muster võistluskiiruse ja taastavate treeningute vahekorrast. Kui aus olla, siis kartsin ma võrreldes Carloga natukene peksupoisiks jääda, õnneks on treeningud näidanud, et suudan maailma tipuga enam - vähem sammu pidada küll, kuigi minu paadinina jääb veel pigem harva Carlo paadininast ette poole, sparring see eest on tasemel! Kohale jõudes hakkasime kohe taguma ka seda rauda, et saaksin käesoleval aastal Itaalia aerutamise meistrivõistlustest osa võtta. Algus dokumentide korda ajamiseks läks libedalt ja kui juba esimese nädala lõpuks oli lootus uueks nädalas dokumendid korda saada ja see tore uudis teatavaks teha siis kahjuks on mingitel asjaoludel asi vinduma jäänud - tunda on, et kellelegi me selle käiguga varbale oleme astunud. Selleks, et üldse võistlustele peale saada pean astuma mõne Itaalia aerutamisklubi liikmeks, saavutasin lihtsasti kokkulepped Eestis olevate pooltega (EAF & TÜASK), et esindan Itaalias klubi nimega Circolo Nautico Caldonazzo, kes ise samuti on huvitatud minu ülesandmisest enda klubikooseisus (punktide tagaajamine).

Team work makes the dream work!

Kui Carlo ja Caldonazzo aerutamisklubi ei ajaks minu eest asju, oleksin ma konfliktide vältimiseks protseduuri katki jätnud. Samas on soov võistlustest osa võtta suur, esiteks võib see minu jaoks olla üldse ainus start kõrgetasemelises konkurentsis sel hooajal. Näiteks MM Ungaris on osalejate leige huvi ja keerulise ligipääsu tõttu juba ümber nimetatud MK etapiks ja maas pole päevakorrast ka selle tühistamine. Teiseks, see oleks ajalooline hetk, esimese eestlasena Itaalia meistrivõistluste stardis. Loodetavasti olen 10. septembril 1000m ühekanuu ja 11. septembril 500m ühekanuul stardis, nii et ristake näpud!

Suurust oli pöidla jagu
Teisel treeningnädalal hakkas tapering Itaalia meistrivõistlusteks rütmis 3 treeningut + vaba õhtu. 3 võistluskiirusel treeningut ja 6 taastavat. Unetunde koguneb siin mehiselt, treeningutevahelised vabad hetked ja vabad õhtud ja - päevad on sisustatud taaskord alanud ülikooli õpingutega, mis esialgu on läinud päris libedalt ja vaimu värskendavalt. Nädala lõpus on plaan kohalikele tutvustada Eestit - kinoseanss Teneti vaatamiseks on plaani võetud. Nii vaim kui füüsis tunnevad ennast igapäev edasi aina puhanumana ja on valmis kruttima nii tõmbesagedust kui ka kannatama piima lihastes! 

Öine Trento
Päev Trentos

Caldonazzo - koht on justkui postkaardilt võetud. Järv on aerutamistreeninguteks SUPER - üsna hästi kaitstud tuulte eest, vees on kaks eraldi 1000 m liini koos rajamarkeritega, pikemateks treeninguteks on 11 km pikkune järvering enam kui küll ja kliima treenimiseks sobiv, s.t et ei ole ka liialt soe. Kehtivate eriolukorra reeglite tõttu on jätkuvalt suletud jõusaalid, seetõttu on aerutajad jõusaali kolinud ühe sportlase koju, kus me kahel korral nädala natukene rauda ikka liigutame, aga võrreldes talvise treeningperioodiga ikka kordades vähem. Koduks on mul Carlo pruudi pere suvekodu järvele väga lähedal, klubisse aga 10 min sõitu autoga. Toidu muretsen endale ise ja kokkan igapäevaselt, minu rõõmuks tundun olevat kohalikele väga eksootiline ja tihti olen oodatud kohalike sportlaste juurde lõunale või õhtusöögile, kus olen saanud tunda keelt allaviivat itaallaste kodukööki - tõenäoliselt see sõnum küll neile itaallasteni ei jõua selle postituse kaudu, kuid ma olen neile väga tänulik selle kuuma vastuvõtu eest! 

Täiskuu peegeldus järvel

Saalitreening, nagu näete siis ka Brendel on meiega liitunud!

Märkimisväärne on kindlasti ka see, et sain olla osa veni tegemise protsessist. Kohalikul aerutamisklubil/restoranil/majutusasutusel on sidebusiness veinimüük, kuna kätte on jõudnud viinamarjade noppimise aeg siis tänuks senise meeldiva treeningatmosfääri loomise eest ulatasin rõõmuga abikäe viinamarjade korjamiseks. 14 liikmeline meeskond (k.a Carlo) jõudis 2 tunniga korjata 1,25 tonni heledat viinamarja, järgmised 2 tunniga pressisime need mahlaks ja asetasime suurtesse tsisternidesse oma aega ootama. Nüüd on põhjust lisaks heale treeningkohale tagasi tulla ka seepärast, et märtsis on võimalik anda hinnang enda panusega meisterdatud veinile.

Marjad ühtlaseks massiks

Marjade noppimine
Alles 500kg marju

"I Yam What I Yam" - Mr. Popeye 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar