12. jaanuar 2014

Belmekeni suusalaager keskmäestikus

Esimene treeningnädal jõudis juba treeningute osas lõppu! Ega ei olegi midagi muud teha kui puhata, sest koht, ku me laagris oleme on väga väike ja peale suusaraja, jõusaalide ja ujula siin suurt midagi ei olegi, paar maja ka. Kuna meil internetti ei ole siis kirjutan praegu seda postitust oma arvutisse Wordi dokumenti, et hiljem internetti leides see üles postitada ja kuna ma kirjutan seda lugu siin puhkepäeva hommikul siis ei ole mul veel teada, kas me tegime juba matka Belmekeni mäe tippu. Igatahes täna meil see plaanis on, ainult et ilm on natukene sombune ja ootame hetkel ilma paranemist.

Road trip

Suusarajal on siin mõnus, Päike soojendab kehasid ja mõnel päeval on temperatuur ulatunud kuni 20 kraadini Päikese käes. Ühe suusa trenni tegime ekstreemsetes oludes, lühikeste käistega särgiga sõites. Kuid sel soojusel on ka oma miinus, suusaraja sulades tulevad välja murututid ja ka mõned kivid, õnneks ome metsa alla lund küllalt ja rajameistrid toovad päevast päeva lumelabidatega metsa alt lund rajale. Rada on tegelikult väga heas korras ja rajaprofiil on ka paras - on järsemaid tõuse kui ka kiiremaid laskumisi. Igatahes ootame siia lumesadu ja ilma natukesegi võrra külmemaks minekut, hetkel on raja pikkus  a la 5 km, täiesti normaalne, aga kui juba maitse suhu saad tahad ikka rohkem.


Trenni tegemine oli siin esimesel kahel päeval väga teistsugune, sõitsime väga madalate kiirustega ja endiarust nagu tiksusime väga madalate pulssidega, aga pulsikell näitas hoopis suuremiad numbreid. Poole nädala pealt harjusin mina vähemalt ära ja keskmised kiirused on kasvanud kohati 17 km/h suusarajal, muidugi on siin suur roll ka suusalibisemisel. Kolm korda nädalas käime ka jõusaalis, mis on paarsada meetrit meie majast edasi kõrge künka otsas Hotellis, kuhu kohale jõudes on alti kops koos J Tegelikult on Hotellis internet ka, aga meil ei lubata seal olla, seega vahel oleme salaja näpistanud endale 5 min internetti, samamoodi loodan ka selle postituse üles panna. Treeningnädala viimane trenn oli ujumine. Nii väikese asustuse kohta on siin väga suur bassein, aga tund aega lõõgastust basseinis võrdus 2 km ujumisega.

Pean veel ära mainima, et paar päeva tagasi tuli Belemkeni suusaradadele treenima ka Venemaa kanuukoondis, vähemalt kõik sprinterid on kohal, mitte ainult täiskasvanud vaid ka noored. Näitkes üheks tuntud nimeks võin öelda Andrei Kraytor. Temaga oli üks huvitav seik, tundub, et ta tundis mu nägu pidi ära, sest me elasime Kanadas MM’il samas hotellis. Tema öeldud „Starova“ peale ehmusin ma nii ära, et võttis jalad värisema ja vigisesin vaikselt sama vastu J
Käisime ka mägesid täna vallutamas, nii umbes 3000 m kõrgusel ilmselt isegi kõrgemal.
Eesti lipp on mägedes lehvimas

Vaade järvele


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar