17. juuni 2012

60. Ruhrregat Saksamaal BochumisKäisme vahelduseks ka Saksamaal võistlemas. Kaasas olid Taaniel, Tups, Anette, Brüno, Karla, Uko ja tema kunagine treener Heino Kurvet. Enne kui veel Saksa poole sõitma saime hakata pidime Tupsiga Matemaatka eksami järgi tegema, mille me ennist edasi pidime lükkama Piestany võistluste pärast. Ekasm oli lihtne, vähemalt minu jaoks ja sai kiiesti valmis.

Lahkusime Eestis 6. juunil päeval ja see tähendas, et pidime 28 tundi autos veetma, et kohale jõuda. Sõit Saksamaale ei kulgenud ilma vipersuteta, esialgu saatis TomTom meid kõrvalistele teedele, mis olid kitsad, auklikud ja käänulised.Ületanud just Saksa-Poola piiri sõitis siniste vilkuritega auto meie ette ja käskis meil tema järel sõita, see oli toll. Kaks vuntsidega on olid veendunud, et meie toome Eestis Saksamaale alkoholi ja tubakat, veenudmaks, et meil seda ei ole tahtsid nad isegi paatide sisu näha, aga õnneks loobusid sellest, sest aega oli juba niigi kulunud palju kõrvaliste asjade peale.

Esimene päev Saksamaal Bochumis

Kohale jõudes panime kähku oma telgid püsti ja asusime linna poole teele, et õhtuks süüa osta. Aga just 7. juunil otsustasid sakslased mingeid pühi pidada ja seega olid kõik poed kinni. Minule ja Tüürile tähendas see nälgimist. Tulime linnast pettult tagasi ja tegime väikese veetreeningu. Sõitsin korra läbi 1000m, 500m ja 200m ning tegin mõningad stardid. Sõitsin koos Tüüriga, teised otsustasid kaarte mängida. Jõudsime  treeningu tehtud võttsime tõukerattad ja läksime süüa otsima. Esimesena leidsime hiina restorani, kus võtsime supid, mis olid ÜLIrõvedad ja maksma pidime kumbki 3,60€. Lükkasime kuidagi moodi supid alla ja leidsime, et sellest jäi ikka väga väheks. Õnneks leidime koahliku baari, kus võtsime kumbki endale pitsa. Sellest juba piisas ja kodu poole tagasi hakata minema.

Teine päev ehk eelsõitude päev

Hommikul ärgates oli näha kõikide sportlaste silmis masendust. Tugev vastu tuul koos kõrge lainega. 1000m eelsõidus võtsin 3. koha ja see tagas mulle edasipääsu finaali. Kolmandat kohta hakkasin jahtima nimelt, kuna esimene oli eest ära sõitnud ja teine koht oli minuga koos ja ülejäänud juba pikalt maas siis sain endale luksust lubada ja valida endale rada finaalis kas 3. rada või 7. rada ja viimane oligi targem võtta, kuna 7. rada oli tuulevaiksem kui 3. Ka Tups sai otse edasi finaali, minul oli omavanuseklassis 3. aeg ja muidu 1000m lõi laine mul paadi vett korralikult täis! 500m eelsõit oli juba väheke paremates tingimustes, kui mitte eriti. Sõitsin ennast 2. ja tagasin päeva 2. ajaga finaali koha. Samuti sai Tups otse edasi finaali. Õhtul. Vaatamata parematele tigimustele oli paat siiski vett täis. ootas ees veel ainult 200m eelsõit, mille ma ülinapilt võitsin. 100m enne lõppu jõudsin veel korra kõrvale piiluda, mis seisus ma olen ja ehmatuseks nägin endast ees kolme paati. Finišis selgus aga see oli meelepete, konkurendi kirju oaat tundus mulle kahe erineva paadina. Seekord aga Tups otse finaali ei saanud ja pidi minema poolfinaali, mille ta võitis. Otse sai edasi veel 200m finaali Taaniel, kes edastas lähimat konkurenti oma sõidus rphkem kui sekundiga, VÕIMAS!!!

Kolmas päev

Minul ja Tupsil oli ees ainult üks sõit ja see oli 1000m kahekanuu finaal, finaalis oli küll ainult 3 paati, kui vähemaga kui kullaga me leppida ei kavatsenud. Stardis rebisime küll kohe ette, aga suur laine ei olnud meile kasuks. Pärast esimest viit tõmmet oli lainetusest läbi märg ja hing oli ka kinni. Paraku pidime võistluse aga 
katkestama, kuna 300m pärast stari olime meie oma paadiga põhjas. Me ei olnud aiukesed, U-14 vanuseklassi üks kanuu eelsõit oli selline, kus üheksast paadist uppusid ära kõik üheksa. Kuna kõigil Pärnu sportlastel lõppes päev varakult otsustasime teha ka väikse linna tiiru, kus juhtus nii mõndagi. Õhtul oli aga Saksamaa ja Portugali vaheline mäng, mille Saksamaa võitis 1:0. Kus alles rahvas karjus rõõmust, see oli omamoodi elamus.

Neljas päev ja 2400m võistlus distantsi

Hommiku äratus kell 5:40 ja kerge hommiku söök ja väike soojendus 1000m finaaliks. Finaali ise kujunes selliseks, et haarasin kohe ohjad enda kätte, kui 200m peal jõudsid 3 paati ennast minuga joonele tõmmata, 500m peal sõitsin koos iraanlasega eest ära ning ühe rohkem hakkas ka iraanlane eest ära minema, püüdsin küll 300m enne lõppu veel korralikult tempot tõsta, kui kahjuks oli ka temal veel üks varukäik võtta. Seega pidin leppima 2. kohaga. Järgnes 500m kahesekanuu sõit, mille me Tupsiga ülinapilt võitsime, ainut tänu lõpuviskele, mis meil tookord õnnestus. Kolmas finaali oli 500m ühekanuu, stardist läksin kohe juhtima, kui nagu 1000m peal saadi mind 200m peal kätte ja sõideti mööda, kuid see oli nende jaoks viga, sest nad sõitsid ennast kinni. Kuna puhus vastu tugev tuul siis distantsi läbimise aeg muutus märgatavalt pikemaks ja minule see sobis. Lõpptulemuseks jäi sedasi, et edastasin lähimat konkurenti enam kui 3 sekundiga ja olin isegi hämmingus, et nii pikalt. Järgi olid jäänud  veel 200m sõidud. Kahesega olime 4. ja ühesega ei suutnud enamat kui 5. koht. Taaniel tegi aga kõva sõidu ja oli 200m finaalis 2.!!!!

Kokkuvõtteks võin öelda, et ilma oli seal jube kehv ja head võrdlust see teistega ikkagi ei andnud, kuid  kindel oli see, et kohal oli Prantusese koondis ja neid sai loputatud küll. Kahjuks möödus ka tagasi sõit koju nägides, kuna pühapäeviti on Saksamaal kõik poed kinni.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar